KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12667609
nr 1266 7609
Gudrun Arninge
(1912-1994), Sverige
Stilleben, signerad, Pastell på. Pastell på pannå, 31x50 cm
Gudrun Arninge, född 1912 i Arvika, död 1994, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:42:21
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Gudrun Arninge
Läs mer om Gudrun Arninge